Uyum haftası başladı: Sevinç ve gözyaşı

Uyum haftası başladı: Sevinç ve gözyaşı

Türkiye’de yeni eğitim ve öğretim yılı, ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerinin okula uyum sağlamaları için bir hafta erken başladı. Velileri ile birlikte gelen minik öğrencilerin bazıları okula başlamanın heyecanını yaşarken bazıları da annelerinden ayrılmak istemedi.

vD5VaiUpmEupdpMI0dLQGQ.jpg

İstanbul Avcılar’da 2022-23 eğitim ve öğretim yılı rehberlik çalışmaları ve okula uyum eğitimleri, okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için başladı.
s9M5jaR4XUmTIOZkAxk80Q.jpg

Ambarlı İlkokulu bahçesinde saat 10.00’da çocukları ile toplanan veliler tek tek öğrencilerin isimlerinin okunmasını bekledi. Sınıfların belirlenmesi ile binaya alınan çocuklara anne ve babaları da eşlik etti.
F9DW-ysCakWtTzx33Vxzew.jpg

Minik öğrenciler sınıfa alınırken anne ve babalarından dışarı çıkmaları istendi. Bazı çocuklar annelerinden ayrılmak istemeyerek gözyaşı döktü.
embt298Cq0-QmYfvw5CTbw.jpg

Bakanlığın hazırladığı programa göre, uyum eğitiminin ikinci gününde veliler, çocuklarıyla birlikte gruplar halinde okula gelecek.
VlyoYkOl7USyck5uwf1eWg.jpg

Minikler sınıflar, rehberlik servisi, kütüphane, okulun bahçesi, giriş-çıkış gibi okulun iç ve dış mekanlarını beraber gezerek tanıyacak. Veliler ayrıca, okul yönetimi ile tanışma fırsatı elde edecek.
-MYx9c96k0anaWE07tJ5Dw.jpg

JyVLrWsV8ESSggJG_TRv_A.jpg

way3780mQUiN3eubDag9dA.jpg

47N1QBMN7U2R0CsN4FYKVw.jpg
 
Üst Alt