TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı belgeleri erişime açıldı

TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı belgeleri erişime açıldı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. 4 Eylül tarihinde yapılacak olan TUS sınavı giriş belgeleri, ÖSYM'nin resmi internet adresi üzerinden sorgulanabiliyor. Peki, TUS sınavı saat kaçta başlayacak?

2022 TUS sınavı için geri sayım başladı. 4 Eylül tarihinde yapılacak olan TUS sınavı öncesinde, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklama sonrasında sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre;

4 Eylül’de yapılacak Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2022-TUS (2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı 2022-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) adaylarının, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava giriş belgelerini ÖSYM’nin adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.TUS VE STS SINAVI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?


2022-TUS (2. Dönem) Temel Tıp Bilimleri Testi ve 2022-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) birinci aşama sınavı için adaylar, saat 10.00’dan sonra,

2022-TUS (2. Dönem) Klinik Tıp Bilimleri Testi ve 2022-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) ikinci aşama sınavı için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.
 
Üst Alt