TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı belgeleri erişime açıldı

TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı belgeleri erişime açıldı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. 4 Eylül tarihinde yapılacak olan TUS sınavı giriş belgeleri, ÖSYM'nin resmi internet adresi üzerinden sorgulanabiliyor. Peki, TUS sınavı saat kaçta başlayacak?

2022 TUS sınavı için geri sayım başladı. 4 Eylül tarihinde yapılacak olan TUS sınavı öncesinde, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklama sonrasında sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre;

4 Eylül’de yapılacak Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2022-TUS (2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı 2022-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) adaylarının, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava giriş belgelerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

TUS SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYIN

TUS VE STS SINAVI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?


2022-TUS (2. Dönem) Temel Tıp Bilimleri Testi ve 2022-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) birinci aşama sınavı için adaylar, saat 10.00’dan sonra,

2022-TUS (2. Dönem) Klinik Tıp Bilimleri Testi ve 2022-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) ikinci aşama sınavı için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.
 
Üst Alt