KYK burs başvurusu ne zaman? (2022 GSB KYK burs ve kredi başvuruları)

KYK burs başvurusu ne zaman? (2022 GSB KYK burs ve kredi başvuruları)

KYK burs başvurusu için tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. KYK yurt başvurularını tamamlayan öğrenciler şimdi de KYK burs başvurularının ne zaman başlayacağını sorgulamaya başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından başlatılacak olan KYK burs başvuruları ne zaman, hangi gün yapılacak?

KYK burs ve kredi başvurusu için bekleyiş sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde tamamlanan KYK yurt başvularının ardından sonuçlar bekleniyor. KYK yurt başvuru sonuçları beklenirken öğrencilerin gündeminde bir yandan da burs başvuruları yer alıyor. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak?

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri binlerce öğrenci tarafından bekleniyor. KYK burs ve kredi başvuru tarihleri henüz belli olmazken geçen yıl başvurular 5 Kasım'da başlayıp 8 Kasım'da sona ermişti.

Başvuruların yine Kasım ayının ilk haftalarında başlaması bekleniyor.
POZb4aCnw0uyDsInt4mTOg.jpg
KYK BURSLARINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

KYK burs başvurusu öncesinde, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından belirlenen başvuru şartları merak ediliyor. İşte KYK burslarından faydalanabilecek olan kişiler;

Ön lisans öğrencileri

Lisans öğrencileri,

İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler,

Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler,

burstan yararlanabilmektedir.

Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.
 
Üst Alt