DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS tercihleri, geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından erişime açıldı. 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen öğrenciler, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden tercihlerini yapıyor. 24 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan DGS tercih işlemlerinin ardından sonuçların açıklanacağı tarih ise merak konusu oldu. Peki, DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS tercih işlemleri, 24 Ağustos tarihinde ÖSYM tarafından başladı. DGS tercihlerini tamamlayan öğrenciler, şimdi de sonuç tarihini sorguluyor. 1 Eylül'e kadar devam edecek olan tercih işlemlerinin ardından sonuçlar duyurulacak. Peki, DGS tercih sonuçları için ÖSYM tarih verdi mi?

DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS tercih sonuçları için net tarih henüz belli olmadı. Geçtiğimiz yıl 14 Eylül tarihinde açıklanan DGS tercih sonuçlarının bu yıl da Eylül ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

5hKD2WwYzUGXC_PQpa5dBQ.jpg
DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Dikey Geçiş Sınavı (2022-DGS) tercih işlemleri, 24 Ağustos - 01 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercih işlemleri, 01 Eylül 2022 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak 24 Ağustos 2022 günü saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabileceklerdir.
 
Üst Alt